Εναλλακτικά

Εναλλακτικά για Montale Sliver Aoud

Αυτά τα niche αρώματα μοιράζονται αρκετές νότες με το Montale Sliver Aoud ώστε ένας λάτρης του πρωτότυπου να βρει εδώ ένα συγγενικό άρωμα. Η αντιστοιχία υπολογίζεται από την επικάλυψη νοτών (Jaccard ≥ 0.3 σε κορυφή, καρδιά, βάση) — όχι ετικέτα marketing, αλλά η πραγματική ολφακτορική δομή.

Montale Sliver Aoud

Εναλλακτικά — Montale Sliver Aoud

  1. Montale Fougeres Marines

    · aromatic, herbal

    Κυκλοφορία 2007 · Pierre Montale

    Το **Montale Fougeres Marines** ανοίγει δροσερά και καθαρά: η λεβάντα και η θαλάσσια συμφωνία θυμίζουν αλμυρό αέρα πάνω σε δέρμα ζεσταμένο από τον ήλιο.

    Κοινές νότες: lavender, bergamot, geranium, patchouli, cedar, rosemary

    Σε τι διαφέρει: marine notes, mint, oakmoss

    Montale Sliver Aoud vs Montale Fougeres Marines

  2. Initio Parfums Privés Rehab

    · woody backbone

    Κυκλοφορία 2018

    Το Rehab ανοίγει με καθαρό και ξηρό συνδυασμό λεβάντας και περγαμόντου: η αρχή είναι φρέσκια, βοτανική και ελαφρά εσπεριδοειδής. Σε λίγα λεπτά περνά σε πιο πυκνή ξυλώδη καρδιά, όπου ξεχωρίζουν κέδρος, βετιβέρ και γήινο πατσουλί.

    Κοινές νότες: lavender, bergamot, cedar, vetiver, patchouli, sandalwood

    Σε τι διαφέρει: guaiac wood

    Montale Sliver Aoud vs Initio Parfums Privés Rehab

  3. Amouage Outlands

    · aromatic, herbal

    Κυκλοφορία 2024

    Το **Amouage Outlands** ανοίγει με μια ξηρή έκλαμψη εσπεριδοειδών: το περγαμόντο και το λεμόνι συναντούν γρήγορα το πικάντικο κάρδαμο και μια διακριτική πιπεράτη σπίθα.

    Κοινές νότες: bergamot, lemon, geranium, lavender, vetiver, patchouli

    Σε τι διαφέρει: cardamom, pink pepper, frankincense, saffron

    Montale Sliver Aoud vs Amouage Outlands

  4. Maison Francis Kurkdjian Oud

    · woody backbone

    Κυκλοφορία 2012 · Francis Kurkdjian

    Το **Maison Francis Kurkdjian Oud** ανοίγει με ένα ξηρό φως σαφράν: το μπαχαρικό ακούγεται λεπτό, χωρίς γκουρμέ γλυκύτητα, με μια απαλή λεμονάτη σπίθα.

    Κοινές νότες: coriander, bergamot, cedar, patchouli, oud, sandalwood

    Σε τι διαφέρει: saffron, elemi, atlas cedar, woody notes

    Montale Sliver Aoud vs Maison Francis Kurkdjian Oud

  5. Montale Aoud Rose Petals

    · woody backbone

    Κυκλοφορία 2007 · Pierre Montale

    Το **Montale Aoud Rose Petals** ανοίγει με ένα υγρό τριαντάφυλλο, φωτισμένο από μια ψυχρή εσπεριδοειδή λάμψη και μια διακριτική, πικάντικη πικράδα σαφράν.

    Κοινές νότες: geranium, bergamot, oud, patchouli, cedar, amber

    Σε τι διαφέρει: rose, saffron, frankincense, vanilla

    Montale Sliver Aoud vs Montale Aoud Rose Petals

  6. Montale Red Vetiver

    · bright citrus opener

    Κυκλοφορία 2008 · Pierre Montale

    Το **Montale Red Vetiver** ανοίγει με μια φωτεινή έκρηξη εσπεριδοειδών: το πικρό γκρέιπφρουτ και το λεμόνι δίνουν από την αρχή μια στεγνή, σχεδόν μεταλλική λάμψη.

    Κοινές νότες: lemon, bergamot, vetiver, geranium, patchouli, cedar

    Σε τι διαφέρει: grapefruit, black pepper, tonka bean, oakmoss

    Montale Sliver Aoud vs Montale Red Vetiver

Συχνές ερωτήσεις

Ποια εναλλακτική είναι πιο κοντά στο Montale Sliver Aoud;
Montale Fougeres Marines — κοινές νότες: lavender, bergamot, geranium, patchouli.
Ποια εναλλακτική διαφέρει περισσότερο από Montale Sliver Aoud;
Amouage Outlands — προσθέτει cardamom, pink pepper, frankincense.
Πώς δοκιμάζω το Montale Sliver Aoud ή τις εναλλακτικές του;
Παραγγείλτε κάποιο ως δείγμα 2 ml ή 3 ml — η La Scent Library γεμίζει τα δείγματα στο χέρι από αυθεντικά μπουκάλια. Παράδοση στην Κύπρο.

Περισσότερα παρόμοια Montale

Δοκιμάστε το ως decant 2 ml ή 3 ml πριν δεσμευτείτε για ολόκληρο μπουκάλι.

Εγγραφείτε με email σε αυτήν τη σελίδα για έναν εβδομαδιαίο οδηγό παρόμοιων niche αρωμάτων.