Εναλλακτικά

Εναλλακτικά για Mancera Holidays

Αυτά τα niche αρώματα μοιράζονται αρκετές νότες με το Mancera Holidays ώστε ένας λάτρης του πρωτότυπου να βρει εδώ ένα συγγενικό άρωμα. Η αντιστοιχία υπολογίζεται από την επικάλυψη νοτών (Jaccard ≥ 0.3 σε κορυφή, καρδιά, βάση) — όχι ετικέτα marketing, αλλά η πραγματική ολφακτορική δομή.

Mancera Holidays

Εναλλακτικά — Mancera Holidays

  1. Montale Intense Tiare

    · floral heart

    Κυκλοφορία 2005 · Pierre Montale

    Το **Montale Intense Tiare** ανοίγει με μια πυκνή, ηλιόλουστη συμφωνία όπου η κρεμώδης καρύδα ενώνεται αμέσως με τα λευκά πέταλα του tiaré, θυμίζοντας ζεστό δέρμα μετά τη θάλασσα.

    Κοινές νότες: coconut, tiare flower, ylang-ylang, white musk

    Σε τι διαφέρει: jasmine, rose, orange blossom, vanilla

    Mancera Holidays vs Montale Intense Tiare

  2. M. Micallef Ylang in Gold

    · floral heart

    Κυκλοφορία 2012 · Jean-Claude Astier

    Το Ylang in Gold M. Micallef είναι ένα άρωμα για γυναίκες, που ανήκει στην ομάδα ανατολικά λουλουδάτα. Το Ylang in Gold κυκλοφόρησε το 2012. Ο αρωματοποιός είναι ο Jean-Claude Astier.

    Κοινές νότες: Ylang-Ylang, Coconut

    Σε τι διαφέρει: Vanilla, Musk

    Mancera Holidays vs M. Micallef Ylang in Gold

  3. Editions de Parfums Frederic Malle Carnal Flower Limited Edition 2018

    · floral heart

    Κυκλοφορία 2018 · Dominique Ropion

    Το **Carnal Flower Limited Edition 2018** ανοίγει δροσερά, σχεδόν πράσινα: ο ευκάλυπτος και το περγαμόντο δίνουν μια τραγανή, υγρή αρχή, σαν πρωινός αέρας μέσα σε θερμοκήπιο.

    Κοινές νότες: bergamot, ylang-ylang, coconut, white musk, sandalwood

    Σε τι διαφέρει: melon, eucalyptus, tuberose, jasmine

    Mancera Holidays vs Editions de Parfums Frederic Malle Carnal Flower Limited Edition 2018

  4. Editions de Parfums Frederic Malle Carnal Flower Hair Mist

    · floral heart

    Dominique Ropion

    Το **Carnal Flower Hair Mist** ανοίγει στα μαλλιά με μια δροσερή, πράσινη και εσπεριδοειδή λάμψη: το περγαμόντο και ο ευκάλυπτος θυμίζουν καθαρό αέρα μετά τη ζέστη.

    Κοινές νότες: bergamot, ylang-ylang, coconut, white musk, sandalwood

    Σε τι διαφέρει: eucalyptus, melon, tuberose, jasmine

    Mancera Holidays vs Editions de Parfums Frederic Malle Carnal Flower Hair Mist

  5. Juliette Has a Gun Lust for Sun

    · floral heart

    Κυκλοφορία 2023 · Romano Ricci

    Το Lust for Sun ανοίγει φωτεινά, σχεδόν εκτυφλωτικά: περγαμόντο και φρέζια λάμπουν πάνω στο δέρμα δίπλα σε μια πλούσια γλύκα καρύδας. Στα πρώτα λεπτά θυμίζει ήλιο πάνω σε αλμυρό δέρμα, με ζεστό λευκό ανθικό αέρα γύρω του.

    Κοινές νότες: coconut, bergamot, ylang-ylang, white musk

    Σε τι διαφέρει: freesia, gardenia, jasmine, orange blossom

    Mancera Holidays vs Juliette Has a Gun Lust for Sun

  6. Editions de Parfums Frederic Malle Iris Poudree Limited Edition 2018

    · floral heart

    Κυκλοφορία 2018 · Pierre Bourdon

    Το **Iris Poudree Limited Edition 2018** ανοίγει με μια δροσερή αίσθηση πούδρας, σαν το πιο λεπτό πέπλο πάνω σε καθαρό δέρμα.

    Κοινές νότες: bergamot, ylang-ylang, white musk, sandalwood

    Σε τι διαφέρει: violet, iris, rose, jasmine

    Mancera Holidays vs Editions de Parfums Frederic Malle Iris Poudree Limited Edition 2018

Συχνές ερωτήσεις

Ποια εναλλακτική είναι πιο κοντά στο Mancera Holidays;
Montale Intense Tiare — κοινές νότες: coconut, tiare flower, ylang-ylang, white musk.
Ποια εναλλακτική διαφέρει περισσότερο από Mancera Holidays;
Montale Intense Tiare — προσθέτει jasmine, rose, orange blossom.
Πώς δοκιμάζω το Mancera Holidays ή τις εναλλακτικές του;
Παραγγείλτε κάποιο ως δείγμα 2 ml ή 3 ml — η La Scent Library γεμίζει τα δείγματα στο χέρι από αυθεντικά μπουκάλια. Παράδοση στην Κύπρο.

Περισσότερα παρόμοια Mancera

Δοκιμάστε το ως decant 2 ml ή 3 ml πριν δεσμευτείτε για ολόκληρο μπουκάλι.

Εγγραφείτε με email σε αυτήν τη σελίδα για έναν εβδομαδιαίο οδηγό παρόμοιων niche αρωμάτων.